Büyüt Hayallerini Kısa Film Yarışması Hakkında

İstanbul Vakfı, yaratıcı, hayal gücü yüksek, sosyal sorumluluk bilincine sahip sinemacıların yetişmesine katkıda bulunmak ve başarılı kadın hikayelerine dikkat çekmek amacıyla, “Büyüt Hayallerini” Kısa Film Yarışması’nı düzenlemektedir.

Her Film Büyük Bir Hayal ile Başlar.

Büyüt Hayallerini Kısa Film Yarışması, bireylere “Ben de başarabilirim!” dedirtmeyi ve hayallerini gerçekleştirmeleri için motive etmeyi amaçlamaktadır. Böylece yaratıcı bireylerin senaryo üretimleri desteklenerek sinemanın bir parçası olmaları sağlanacaktır.

Başarılı Kadın Hikayeleri

Başarılı Kadın Hikayeleri teması vurgusu ile sınırlarını aşmış, hayata ışık tutan kadınların yolculuklarını beyazperdeye taşımayı hedeflemekteyiz. Bu hikayelerden ilham alacak yarışmacıların hayallerini büyütmeyi ve birlikte üretmeyi amaçlıyoruz.

Yarışma kapsamında, sektörde kendine yer edinmek isteyen ve kendine sinema alanında bir kariyer hedefi koyan yarışmacılar için sektör profesyonelleri ile buluşma ve iletişime geçme fırsatı yaratılacaktır.

Büyüt Hayallerini, 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının katılımına açık bir kısa film yapımını destekleme platformu ve yarışmasıdır. “Başarılı Kadın Hikayeleri” teması ile duyurusu gerçekleştirilecek yarışmaya yaratıcı bireyler 20 sayfayı geçmeyen senaryoları ile başvurabilecektir.

Yarışma kapsamında 10 senaryo sahibine 10.000 TL değerinde maddi destek verilecek ve film yapımı, yönetmenlik gibi konularda eğitimler verilecektir.

Verilecek sürenin sonunda çekimlerini gerçekleştirilecek 10 film jüriye sunulacak ve ilk 3’e giren filmler belirlenecektir.

Başvuru Şartları

Şu bilgiler, internet sitesindeki başvuru formuna eksiksiz girilmelidir:

Adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası, e-posta adresi, kendisine ait bir banka hesabına ait banka ismi ve IBAN numarası.

Filmin sinopsisi

Filmin senaryosu

İkametgâh Belgesi

YÖNETMELİK
BAŞVURU